Neodkladajte sa na druhú koľaj...Urobte najodvážnejší krok dnes.

Napíšte alebo zavolajte 0911 442 642

4.85714285714 1 1 1 1 1 Hodnotenie 4.86 (28 hlasov)
Alkoholizmus a iné závislosti - 4.9 z 5 spolu: 28 hlasov

 

zavislost na alkoholeNie je vždy ľahké uvedomiť si, že pitie prekročilo hranicu mierneho, respektíve spoločenského pitia a prešlo do fázy problémového. Ak používate alkohol ako prostriedok na zvládanie stresu, paniky, náročných situácií a útek od zlých pocitov, nachádzate sa v nebezpečnom území.

Závislosť na alkohole sa môže pomaly vkradnúť do Vášho života a prebrať nad Vami moc bez toho, aby ste si to uvedomili.Je dôležité, aby ste dokázali rozpoznať u seba varovné príznaky a na základe toho sa potom rozhodli, ako ďalej.

Ak vravíte, že vás sa závislosť netýka, možno máte pravdu. nemusíte byť nevyhnutne závislým alkoholikom.Aj problémové pitie a s ním spojené následky môžu byť dôvodom na zamyslenie a kontrolovanie množstva vypitého alkoholu.

Postaviť sa čelom problému s pitím, prípadne iným typom závislosti si vyžaduje veľkú odvahu. Nezávisle na tom, ako zle sa cítite, či ako hlboko ste klesli, existuje nádej.

 

Nevzdávajte sa, i keď ste zlyhali.

Nemusíte padnúť úplne na dno, zmenu môžete urobiť aj skôr. Príbeh, ktorý sa často skrýva za závislosťou je príbehom hľadania lásky, porozumenia, prijatia, uznania. Býva tiež príbehom sklamania, strachu, traumy, rozchodu.

Alkohol býva často liekom, ktorý používame, aby sme utiekli pred svetom, bolesťou, depresiou, bezmocnosťou ktorú pociťujeme. Po vytriezvení sa však obvykle človek ocitne presne tam, než bol predtým, akurát s horšími a väčšími problémami.

Nenechajte sa odradiť okolím a rečami o tom, že závislý musí padnúť na dno, aby pochopil a zmenil sa.

Aj závislosť je proces a pokiaľ vám okolie, prípadne ľudia, ktorí o vás naozaj stoja a milujú vás naznačuje, že máte s alkoholom problém, vypočujte ich. Spýtajte sa skutočných kamarátov, čo si myslia o vašom poslednom ťahu, pozrite sa sami do zrkadla a nehanbite sa požiadať o pomoc.

 

Dokážte sebe i druhým, že za to stojíte. Požiadať o pomoc a prísť sa poradiť je krok vpred!

zavislost

Požiadať o pomoc je niekedy najodvážnejším krokom, ktorý môžete urobiť.Nie všetko musí človek zvládnuť sám.

alkoholizmus

Existujú iba dva dni v roku, kedy nemôžeme vôbec nič urobiť. Jeden sa volá Včera a druhý Zajtra. Dnešok je tým správnym dňom milovať, konať, a predovšetkým žiť.