Neodkladajte sa na druhú koľaj...Urobte najodvážnejší krok dnes.

Napíšte alebo zavolajte 0911 442 642

4.69811320755 1 1 1 1 1 Hodnotenie 4.70 (53 hlasov)
Posttraumatická stresová porucha - 4.7 z 5 spolu: 53 hlasov

 

Posttraumatická stresová poruchaNehoda sa stala dávnejšie. Všetci jej vraveli, aké mala šťastie. Žiadne zlomeniny, pár odrenín na miestach, kde ju zadržal bezpečnostný pás. Zápach airbagu a jeho úder do tváre však stále zostával v jej mysli. Ako prvé prišli nepríjemne sny. Znepríjemňovali jej spánok. Boli tu večer čo večer. O tom, ako auto letelo vzduchom mimo cestu. Nedokázala ho zastaviť!

Policajti povedali, že v rýchlosti vošla na zľadovateľý most. Sneh sa už dávno roztopil, a popod most tiekol potok. Žiadny ľad nevidela. Pamätá si ako kričala „Niee!!!“ Nočné mory ju prenasledovali a prichádzali bez ohľadu na to , ako bola vyčerpaná. Hneď ako  si ľahla na posteľ a zaspala, prišli.

Čítať ďalej...
4.5 1 1 1 1 1 Hodnotenie 4.50 (74 hlasov)
Panická porucha / agorafóbia - 4.5 z 5 spolu: 74 hlasov

 

agorafobiaTrápia vás Vaše pocity? Opakujú sa u vás intenzívne pocity strachu alebo obáv, ktoré vo vás vyvolávajú obavu, že ste chorý, umierate alebo strácate zdravý rozum? Keď vás tieto nepríjemné udalosti napadnú, máte pocit, že vaše srdce ide vyletieť z hrude? Trpíte závratmi, slabosťou, chvejete sa, ťažko dýchate a bojíte sa smrti? Zdá sa vám, akoby tieto pocity strachu prišli ako blesk z jasného neba práve vtedy, keď doma oddychujete? Ste stále v strehu a čakáte, že sa znovu objavia? Venujete veľkú pozornosť telesným funkciám, ako je dýchanie, alebo pulz a akákoľvek drobná zmena vyvolá pocity strachu? Ovplyvňuje strach z týchto pocitov váš každodenný život?

Čítať ďalej...
4.77142857143 1 1 1 1 1 Hodnotenie 4.77 (35 hlasov)
Fóbia - 4.8 z 5 spolu: 35 hlasov

 

fobiaStručne sa špecifická fóbia charakterizuje ako nadmerný alebo extrémny strach z určitých objektov, zvierat alebo situácií (napr. z uzavretých priestorov) a tento strach je iracionálny, nepotrebný alebo nadmerný.

Strach primeraný reálnemu nebezpečenstvu daného objektu alebo situácie sa nepovažuje za špecifickú fóbiu. Preto by sa strach z prepadnutia v tmavej uličke vo veľkomeste nemal považovať za fóbiu. Podobne strach zo smrteľne jedovatého hmyzu pri cestovaní do tropických oblastí nemusí

Čítať ďalej...
4.39130434783 1 1 1 1 1 Hodnotenie 4.39 (138 hlasov)
Čo je OCD? (Obsedantno-kompulzívna porucha) - Vtieravé myšlienky a ako na ne ❤️ - 4.4 z 5 spolu: 138 hlasov

 

obsedantno kompluzivna porucha V živote nie je pravdepodobne nič horšie a nebezpečnejšie než strach.Jawaharlal Nehru

OCD (Obsedantno-kompulzívna porucha) je charakterizovateľná obsesiami (Obsesia je nutkavá predstava pri niektorých poruchách, chorobne sa vnucujúca predstava, posadnutosť) a / alebo kompulziami (Kompulzia je nezmyselné vykonávanie určitých pohybov, ktorým sa postihnutý nemôže ubrániť)  ktoré človeka oberajú o čas. Sú stresujúcimi a /alebo sú v rozpore s bežným denným správaním, zasahujú do vzťahov s inými ľuďmi alebo dokonca znemožňujú denné fungovanie.

Obsesie sú perzistentné (trvalé, stále) , pretrvávajúce impulzy, myšlienky, obrazy alebo idey, ktoré sa vkrádajú do myslenia človeka a spôsobujú excesívne (výstredné, nemierne) obavy a úzkosť. Nazývame ich toiež vtieravými myšlienkami, nutkavými myšlienkami a podobne. Psychoterapia je v dnešnšj dobe jednoznačne najdôležitejšou súčasťou práce s nimi. Lieky dokážu uvolniť nervy, avšak nedokážu Vás zbaviť myšlienok. Je oveľa výhodnejšie naučiť sa s vlastnou mysľou pracovať, ako ju len kŕmiť chémiou dúfajúc, že problém je tam..

Čítať ďalej...

Liečba panickej poruchy

Ak celú svoju pozornosť zameráte na svoj strach, stanete sa väzňom vlastnej mysle.

Marekov príbeh

Vina sprevádzala Mareka neustále. Ak mu na um prišli “zlé” myšlienky – obvykle rúhačského alebo sexuálneho charakteru, modlil sa. Ale modlitba musela byť presná, povedaná ... (viac)

Máriin príbeh

Mária sa začala nutkavo obávať vírusovej nákazy v čase, keď sa jej najstarší syn nakazil život ohrozujúcim ...(viac)

Zuzana, 24 rokov

Trpela opakovanými závratmi, sťaženým dýchaním, búšením srdca, bolesťami na hrudníku, zahmleným videním, mala pocit hrče v krku a pocit neskutočna. Bála sa ... (viac)

Róbertov príbeh

Aj Róbert mal problém, s kontrolovaním, avšak väčšina jeho kontrolovania súvisela so šoférovaním. Raz podvečer, keď šoféroval, uvidel v strede vozovky muža. Prešiel okolo neho a... (viac)

Príbeh Denisy

Aj keď si Denisa nevedela ani len vybaviť obdobie v jej živote, v ktorom by nadmerne všetko nekontrolovala, neobťažovalo ju toto jej správanie, kým sa nedostala na vysokú...(viac)

Štefan, 35 rokov

Trpel závratmi, neostrým videním, búšením srdca a stratou koncentrácie. Prvýkrát sa to objavilo v práci, v prítomnosti kolegov. Začal mať pocity slabosti, nevoľnosť a závraty. Myslel si, ... (viac)

 

Príbeh Katky: “Čo ak?”

Moje ťažkosti s OCD sa začali obavou, že som pri odchode z domu nezamkla dvere. Po istom čase moja potreba skontrolovať ... (viac)