Neodkladajte sa na druhú koľaj...Urobte najodvážnejší krok dnes.

Napíšte alebo zavolajte 0911 442 642

Podkategórie

Manželská terapia (Párová terapia)

manzelska terapiaJe určená pre partnerov a manželov, ktorí chcú riešiť problémy vo svojom vzťahu a ktorí si uvedomujú, že na riešenie problémov vzniknutých vo vzťahu sú potrební dvaja. Ak ste sa vo svojom vzťahu dostali do obdobia, v ktorom máte pocit, že to takto už ďalej nejde a že ste už vyskúšali všetko, dajte si ešte jednu

 

Žiarlivosť

ziarlivostNie sme nikdy takí žiarliví ako vtedy, keď začneme chladnúť v láske. Potom už nedôverujeme milovanej osobe, pretože pochmúrne cítime, ako málo možno dôverovať nám samým.Pre niekoho známa, pre iného neznáma. Môže mať rozsah od strachu z opustenia až po agresiu a ponižovanie.

 

Nevera, mimomanželské vzťahy a hľadanie stratenej dôvery

neveraVeľmi zjednodušene možno mimomanželské vzťahy a dôvody nevery rozdeliť do niekoľkých kategórií:Krátkodobá, situačná nevera. Majú krátkodobé trvanie, nie sú viazané na konkrétnu osobu a väčšinou sú situačne podmienené. Nevznikli ako dôsledok citového vzťahu, niekedy však doňho môžu prerásť. Môžu vznikať v situáciách,

 

Spoluzávislosť – a jej prejavy

zavislost na partneroviHoci sa dvaja spoluzávislí nemusia zhodnúť na definícii spoluzávislosti, pri rozhovore o konkrétnych problémoch každý z nich tuší, čo má ten druhý na mysli. Zdieľajú spolu veci, ktoré robia rovnako, a tiež spôsob, akým sa cítia, myslia, a hovoria - a práve tieto spôsoby sú charakteristické pre spoluzávislosť.

 

Posttraumatická stresová porucha po autohaváriách.

Posttraumatická stresová porucha„Nehoda sa stala dávnejšie. Všetci jej vraveli, aké mala šťastie. Žiadne zlomeniny, pár odrenín na miestach, kde ju zadržal bezpečnostný pás. Zápach airbagu a jeho úder do tváre však stále zostával v jej mysli. Ako prvé prišli nepríjemne sny. Znepríjemňovali jej spánok. Boli tu večer čo večer. O tom, ako auto letelo vzduchom mimo cestu. Nedokázala ho zastaviť!

 

Panická porucha / agorafóbia

agorafobiaTrápia vás Vaše pocity? Opakujú sa u vás intenzívne pocity strachu alebo obáv, ktoré vo vás vyvolávajú obavu, že ste chorý, umierate alebo strácate zdravý rozum? Keď vás tieto nepríjemné udalosti napadnú, máte pocit, že vaše srdce ide vyletieť z hrude? Trpíte závratmi, slabosťou, chvejete sa, ťažko dýchate a bojíte sa smrti? Zdá sa vám, akoby tieto pocity strachu prišli ako blesk z jasného neba práve vtedy, keď doma oddychujete?

 

Fóbia

fobiaStručne sa špecifická fóbia charakterizuje ako nadmerný alebo extrémny strach z určitých objektov, zvierat alebo situácií (napr. z uzavretých priestorov) a tento strach je iracionálny, nepotrebný alebo nadmerný. Strach primeraný reálnemu nebezpečenstvu daného objektu alebo situácie sa nepovažuje za špecifickú fóbiu.

 

Čo je OCD? (Obsedantno-kompulzívna porucha)

obsedantno kompluzivna poruchaOCD (Obsedantno-kompulzívna porucha) je charakterizovateľná obsesiami (Obsesia je nutkavá predstava pri niektorých poruchách, chorobne sa vnucujúca predstava, posadnutosť) a / alebo kompulziami (Kompulzia je nezmyselné vykonávanie určitých pohybov, ktorým sa postihnutý nemôže ubrániť) ktoré človeka oberajú o čas.

 

Alkoholizmus a iné závislosti

zavislost na alkoholeNie je vždy ľahké uvedomiť si, že pitie prekročilo hranicu mierneho, respektíve spoločenského pitia a prešlo do fázy problémového. Ak používate alkohol ako prostriedok na zvládanie stresu, paniky, náročných situácií a útek od zlých pocitov, nachádzate sa v nebezpečnom území.

Terapia sexuálnych dysfunkcií

sexualitaProblémy so sexom – milovanie môže byť aj krajšie Sexuálne problémy sú časté a postihujú veľký počet párov. Niektorým typom sexuálnej dysfunkcie v priebehu života trpí 10-38% párov západnej spoločnosti. Neriešené sexuálne problémy významne obmedzujú radosť zo života, zasahujú do partnerského života, vedú ku konfliktom medzi partnermi a môžu viesť k rozpadu manželstva. Čím skôr si pár sexuálne problémy prizná a čím skôr ich rieši, tým je toto riešenie jednoduchšie a vyžaduje menej úsilia.

parova terapia psycholog

Nečakajte na koniec búrky, naučte sa tancovať v daždi...

parova terapia

Pre šťastie v živote sú dôležité tri základné esencie: niečo robiť, niečo milovať a v niečo veriť.

Učenie

Všetko v živote prejde.. až vtedy, keď sa naučíme, čo sme sa naučiť mali...

Zmysel života - Viktor Frankl

Kto má dôvod pre-čo žiť, dokáže nájsť takmer vždy spôsob ako. Viktor Frankl

zivotna kriza

Každá rana zanechá jazvu a každá jazva rozpráva príbeh. Príbeh o tom, že som prežil/a. Craig Scott

alkoholizmus

Existujú iba dva dni v roku, kedy nemôžeme vôbec nič urobiť. Jeden sa volá Včera a druhý Zajtra. Dnešok je tým správnym dňom milovať, konať, a predovšetkým žiť.

zlomene srdce

Ak Vám niekto zlomil srdce, nechajte slzami naplniť rieku, postavte cez ňu most a choďte ďalej..